.
Витрачено на медичне обладнання - 6 707 582 грн.

Новини

ОЛЕКСАНДР СТОЯНОВ І ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» ЗІБРАЛИ 223 ТИС. ГРИВЕНЬ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ НОВОНАРОДЖЕНИХ

ОЛЕКСАНДР СТОЯНОВ І ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР» ЗІБРАЛИ 223 ТИС. ГРИВЕНЬ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ НОВОНАРОДЖЕНИХ

5 листопада 2019, 14:21

Зірка світового балету Олександр Стоянов давно став кумиром шанувальників високого мистецтва. На нього рівняються найкращі танцівники світу. І не тільки в майстерності виконання піруетів і батманів, а й в питаннях благодійності. 2 листопада в Національній опері України відбулася благодійна вистава «Лускунчик», ініціатором якої виступив прем'єр Національної опери Олександр Стоянов. Народний артист України спільно з телеканалом «Інтер» передали благодійному фонду «Інтер - дітям» 223 тис. грн. Це найбільший одноразовий внесок за всю історію існування фонду. Гроші підуть на купівлю сучасного апарату УЗД для відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених і недоношених дітей Інституту педіатрії, акушерства та гінекології (ІПАГ).

Проведення благодійної вистави «Лускунчик» стало для Олександра Стоянова доброю традицією: зірка світового балету третій рік поспіль ініціює постановку, щоб допомогти хворим дітям. Всі кошти, виручені від продажу квитків, прем'єр віддає в фонд «Інтер - дітям» - на придбання медичного обладнання для дитячих лікарень. Так, 2017 року було зібрано 90 тисяч гривень, які пішли на купівлю апарату інтенсивної вентиляції легенів для реанімації Центру дитячої токсикології «Охматдиту». Минулого року Олександр Стоянов спільно з телеканалом «Інтер» передали до фонду 148 тисяч гривень - на ремонт і оснащення палати для трансплантації кісткового мозку в дитячому відділенні Національного інституту раку.

«Неможливо залишатися байдужим до дитячої біди, тому для мене вже стало традицією щорічно організовувати такий благодійний спектакль, - говорить Олександр Стоянов. - У моєму житті зустрічалися люди, які мені допомагали. Зараз я сам досить заробляю, маю сили і здоров'я для того, щоб займатися благодійністю і допомагати дітям».

Цього року вперше головну партію в «Лускунчику» Олександр Стоянов розділив з артистом світового рівня - Миколою Городиським, який був солістом театру San Francisco Ballet, а тепер виступає на українській сцені.

«Ми хотіли показати в одному виступі відразу дві школи балету - українську і американську, тому, за задумом нашого педагога, народного артиста України Віктора Яременка, на сцену вийшли два принци одночасно, і цей режисерський хід дуже сподобався публіці, - розповідає Олександр Стоянов. - Сьогоднішній досвід показав, що такі творчі експерименти на сцені підтримуються глядачами. Звичайно, ми продовжуємо берегти традиції українського класичного балету, але при цьому стежимо за світовими тенденціями і залишаємо можливості для імпровізацій».

2 листопада Микола Городиський вперше танцював партію Лускунчика на сцені Національної опери України. Артист зізнається, що йому особливо приємно брати участь в благодійному спектаклі: «Я радий підтримати добру справу, розпочату Олександром три роки тому. У житті бувають різні складні ситуації. У цей момент важливо, щоб поруч були люди, які можуть допомогти. Сьогодні я не тільки вклав частинку свого серця в благодійний проект для фонду «Інтер - дітям», а й сам отримав величезне задоволення від участі в спектаклі».

Головну партію Клари виконала 19-річна солістка Національної опери України Анастасія Гурська: «Мені, як дебютантці, яка вперше виконала провідну партію в цьому спектаклі, дуже хвилююче усвідомлювати всю відповідальність перед глядачами. Я дуже рада брати участь в такій постановці і танцювати для дітей, знаючи, що це може реально врятувати чиєсь життя і здоров'я. Вдячна Олександру Стоянову за те, що він надав мені таку можливість».

Благодійна вистава минула з аншлагом. Кожен глядач цього дня не просто зміг побачити оригінальну балетну постановку, а й одночасно взяв участь у великій і важливій добрій справі.

За словами Олександра Стоянова, наступного року він планує провести ще один благодійний спектакль. А ось який саме - можуть вирішити самі глядачі. «Чи буде це «Лускунчик» або якась інша дитяча вистава з репертуару Національної опери України, визначить більшість. Тому залишайте нам заявки в соцмережах і діліться вашими побажаннями про те, що ви хотіли б побачити наступного року. Ідею благодійних вистав з радістю підтримують артисти Національної опери України. Якщо ми дійсно можемо врятувати чиїсь життя, це треба робити. Для нас це буде найбільшою радістю», - каже Олександр.

Збір коштів для придбання найважливішого медичного обладнання продовжується. На нашому сайті щотижня з'являються нові лоти від відомих українців: телеведучих, співаків, спортсменів, художників, акторів. Будь-який з них ви можете придбати для себе або близької людини. Всі кошти йдуть на велику і важливу справу - придбання медичного обладнання, що допомагає рятувати дитячі життя. Приєднуйтесь! Робити добро легко!

Допомога

Благодійна організація «ІНТЕР»-Дітям» Філія АТ «Укрексімбанк» в м. Києві Рахунок (IBAN) UA533223130000026006000026416 МФО 322313 ЄДРПО 38062634